7 Mayıs 2010 Cuma

hıdrellezin insan halleri

hıdrellez ahırkapı şenliklerine 3.gidişim,seneye de giderisem kendimce gelenekleştiricem bu geleneksel kutlamayı..neyse efendim söze giri giri vereyim,
öncelikle açıklamam gereken bi durum var..ben 22 yaşında ekşi yazarı olmasamda ekşi tandanslı bir zat ı muhteremim..Eleştiri dediğimiz olayı sadece yermek,şikayet etmek,ıkınmak sıkılmak olarak algılayan bizler için dünya çok zor olsa gerek değil mi? hayır değil..Çünkü efendim yermek çok eğlenceli bir aktivitedir.
tavsiye eder.benim gibi hiçbirşeyin tadına varamamış yediği yemeyi,mekanları ve hatta anasını bacısını bir türlü içine sindirememiş körpecik üniversite kızlarına selam ederim...

hal böyle iken sizlere dün geceki ahırkapı hıdrellez şenliğini,,,eşek gibi içip,normalin birazda olsa üstünde eğlendiğim geceyi anlatacağım,,saygılarımla,başlıyorum..

be kardeşim (ekşi sözlük tandansı giriş kalıbı olmazsa olmazlardan)
facebook icat oldu bu event muhabbetleri ayrı bir önemsendi..hıdrellez şenliklerine bundan 3 sene önce gitmeye niyetlenmiş,2 sene öncekine gidebilmiş birisiyim.yani cankurtaranın kıyı sokaklarındakine bir sene katıldım..eskiden orada yapılırdı..daha bir cingene kokardı o sokaklar,şenliğin efes pilsen ve yeni rakı sponsorlu bi havası vardı ki sormayın hani..gerçi o da sokak arası 10bin kişi,ister istemez ford otosan da sponsor oluyordu lakin dilekler gül ağacına asılabiliyordu..şoparlar evlerinin önüne minder koyup rakıdır biradır satarlardı.ha rakıda içilirdi önemli bir ayrıntı rakı içen insanlar vardı..

devir değişti,birlikte olduğumuz birlikte çoştuğumuz insanlar değişti.rakının yerini bira ve votka aldı sanırım artık bu şenliklerde,bu şenlik şenlik havasından çıktı festivale döndü,katılımcılarıyla da bir rock festivaline..

katılımcılar önemli..
kim bu insanlar 40 bin 45 bin insan neden gelirki buraya??
şimdi bir çok sebep var tabiki,en birincisi şu ki eğlenmek,364 gece şoparlaşamayan bünyenin,1 gece Eyyafyallayöküll gibi patlaması,çingenleşmesi,göbecikleri ardı ardına döktürmesi,ses tellerini yazık etmesi ilk sebep.bunu yapana mani olmuyoruz takdir de ediyoruz kendilerini,dilekleri gerçek olur işallah...

birde bir tür var aman allahım o nasıl bir şey,like this diye eğleniyorlar,tagleyin beni diye göbek atıp fotoğraf makinelerini bir an olsun elcağızlarından düşürmüyorlar...işte bunlar facebook insanları,event olada fotoğraflarımız çekile diye geziyorlar..
tanrım bizi apaçilerden değil biz onlarla başa çıkarız,bizi apaçi gibi görünmeyenlerden koru dinimiz amin..(not:fotoğraf sanatıyla ilgilenen güzide insanlar hariç,onlar denklanşöre basmaktan zevk duyan insanlar denklanşör fetişleri ki bence ilk gruptalar..)

birde dün gece bir örneğini yakından görüp izlediğimiz,inceleme fırsatı bulduğumuz bir insan türü var ki kınıyorum kendilerini...
bu insanlar içki içmeye giderler böyle kutlamalara efendim.ha hoş bende içki içmeye gittim,ama onlarda biraz durum farklıdır..
bu insanlar kötüdür kötü,hem sonradan değil hani doğuştan..onlar yılın 364 günü çingenelerle dalga geçer.çiçek satan çingene kızları onlar için horozbudur.biri göbek atarken onlar o kişiyle meşk yaşamaz,aşk yaşamak isterler bir geceliğine,gözleri göğüzlerde khalçalarda dolanırda farkettirmezler..bahar geldiyse onlara gelmiştir,bayram onların bayramıdır,mekan onların..12 kişi artı bir darbuka 5 metrekare alandaysa,4 metrekaresi onlarındır,geri kalan 1 metrekare işemesi ve oynaması için ona tahsis edilmiştir..
içkininde etkisiyle bahar bayramı onların playground ı olur ne isterlerse yaparlar..

yapsınlar etsinler,bahar geldi mi geldi..

ben yine anı heybemi doldurdum dün gece..

mesela:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...