31 Ocak 2011 Pazartesi

Ortadoğunun lideri nasıl olunur?

Bizim memurumuz nasıl işini bilirse bizim başbakanımız da kamu personeli olduğundan işini bilir efendim..

Bizim başbakanımız müslüman alemine 21.yüzyılın ilk çeyreğinde önder olmuştur.O ülkeler ki şeyhleri amerikan postalları yalarken,bizimkisi halka açık yerlerde vermiştir ayarı siyonizme vermiştir ayarı...


Bizim milletimiz bağımsızlığını yolda bulmamıştır efendim.En azından bir Egeli olarak bilmekteyim bu civarlarda ne harpler yapılıp ne acılar yaşandığını..

Bizim kafaların bir şeylere basması şu an,o bağımsızlık mücadelesindendir..bağımsızlık "mandık olarak" gelişmemizi sağlamıştır efendim zira tarihe bakarsak (ki hiç huyumuz değildir hani) görebilmekteyiz bunu..

Herkesin gelişimi kendinedir efendim.kimi az kimi çok gelişmiş bize nedir..Hem farklı farklı insancıkları mümkünmüdür aynılaştırmak,cıkkk..değildir..

E haliyle bi dengesizlik doğmaktadır ufaktan,bu dengesizlik saolsun bi yanımız sever başbakanımızı bir yanımız sevmez..

Sigara,aşk gibi şeyler bağımlılıktır efendim,hatta benim nacizane en büyük bağımlılığımdır ikisi..beni tutarlar aptallaştırırlar...

O ülkeler ki bağımlı yaşamaşlardır yıllar yılı..
O insanlar ki anlayamamışlardır bağımsızlığı
O bakan ki bu insanların başkanı olmuş efendim.
ve o ülkelerin idolü..

Ben bağımsızlığın ne demek olduğunu 2kere2 nin 4 olduğunu bildiğim gibi,,hadi öyle olmasada cevabın 3 le 5 in arasında herhangi bir rakam olduğunu bilir gibi biliyorum..

o yüzden ne o benim başbakanım,ne o benim idolüm efendim..iki üç geri kalmış ülkeye "reyiz"lik ediyor diye rte yi sevecek değilim..o haceti bu ülke yıllar önce giderdi..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...